Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octa 2 - 1.9 vs 2.0 - różnice poza silnikiem i skrzynką?!?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octa 2 - 1.9 vs 2.0 - różnice poza silnikiem i skrzynką?!?

    Ja bede.
    OCTAVIA 1.9 TDI 90/210 ALH 101kkm

  • #2
    Octa 2 - 1.9 vs 2.0 - różnice poza silnikiem i skrzynką?!?

    Stoję przed przyjemnym, aczkolwiek trudnym wyborem wersji Octy 2...

    Kilka pytań:

    1. 1.9 vs 2.0 tdi - Co jeszcze (oprócz silnika oraz skrzyni) różni obie wersje?!?

    Czy tak jak w wypadku starej Octy, mocniejsza wersja ma, na przykład lepsze heble?

    2. Czy to prawda, że skrzynia DSG zmienia biegi równie sprawnie jak dobry kierownik? Ktoś może miał okazję się przejechać?

    Bardzo miło wspominam automaty, a jestem już dość wygodnym 30-latkiem ; )
    Raczej nie będę się tym wózkiem ścigał, tylko dynamicznie przemieszczał...

    3. Poproszę ślicznie Panów inżynierów cipowników o ofertę zawirusowania na priv : )
    Program delikatniś, ładne rozciągnięcie momentu i koni, na poziomie ok. 130 KM i 300NM.

    Pozdrawiam!

    Komentarz


    • #3
      Hamulce nie wiem, DSG to skrzynia z dwoma sprzeglami i tak jakby dwoma skrzyniami w jednej. 1,3,5 bieg napedza sprzeglo 1 a 2,4,6 - 2 sprzeglo. Z tego co doczytalem sie jest to mechaniczna skrzynia z bardzo dobrym elektronicznym sterowaniem. W DSG wykorzystano efekt takiego jakby pol sprzegla dla delikatnej zmiany biegow w momencie zmiany z 1 na 2 oba sprzegla przez chwile jakby przenosily naped.

      130Km 300Nm hmm tyle to sie robi ze 110KM na pompie :diabelski_usmiech

      a 2.0TDi kreci sie na 160-170KM bez problemow. Nie wiem tylko co na to DSG
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft
        Hamulce nie wiem, DSG to skrzynia z dwoma sprzeglami i tak jakby dwoma skrzyniami w jednej. 1,3,5 bieg napedza sprzeglo 1 a 2,4,6 - 2 sprzeglo. Z tego co doczytalem sie jest to mechaniczna skrzynia z bardzo dobrym elektronicznym sterowaniem. W DSG wykorzystano efekt takiego jakby pol sprzegla dla delikatnej zmiany biegow w momencie zmiany z 1 na 2 oba sprzegla przez chwile jakby przenosily naped.

        130Km 300Nm hmm tyle to sie robi ze 110KM na pompie :diabelski_usmiech

        a 2.0TDi kreci sie na 160-170KM bez problemow. Nie wiem tylko co na to DSG

        w mojej opini DSG jest słabą skrzynią....typowa dla spokojnej jazdy dla kapeluszników. W chwili obecnej mam 2 kolegów szykajacych DSG. Obie potrzebne sa do A3-jek. Rozleciały sie po 100tyś km. Auta nie były chipowane. W jednej pękł cały pas transmisyjny i narobił wewnatrz bałaganu ze już nie kwalifikuje się do naprawy a w drugiej coś sie zmieliło i też szmelc. Nie wiem jak ciptuning na to wpływa, ale sadzę że negatywnie :diabelski_usmiech
        Pogromca mitów...o pieknych koniach

        Komentarz


        • #5
          Re: Octa 2 - 1.9 vs 2.0 - różnice poza silnikiem i skrzynką?

          Zamieszczone przez zeb
          2. Czy to prawda, że skrzynia DSG zmienia biegi równie sprawnie jak dobry kierownik? Ktoś może miał okazję się przejechać?
          Podobno fajnie... ale nie zdecydowalem sie na ta skrzynie (tez dzis wlasnie zmowilem Octe II).
          Nigdzie nie przejedziesz sie z taka skrzynia democarem.. nikt z dealerow nie ma takiego auta testowego.
          Ja przed podjeciem decyzji jezdzilem dwiema roznymi octami... ostatnio sprowadzili nam nawet do jazdy prawei taka sama jak w koncu zamowilem... tak ze i tak bylem w szoku jesli chodzi o poziom obslugi jedynego slusznego salonu ;-)
          (ale to temat nie na ten topic).
          A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

          Komentarz


          • #6
            Re: Octa 2 - 1.9 vs 2.0 - różnice poza silnikiem i skrzynką?

            Zamieszczone przez Mach
            (tez dzis wlasnie zmowilem Octe II).
            Nie bądz taki tajemniczy 8), pochwal sie jaki będzie silnik, kolor itd.

            Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Re: Octa 2 - 1.9 vs 2.0 - różnice poza silnikiem i skrzynką?

              Zamieszczone przez Mach
              ...nikt z dealerow nie ma takiego auta testowego...
              Sa, sa ale nie w Octavii :cry: a glownie o to sie rozchodzi. Jakis czas temu bylismy sie dowiedziec czy beda miec to koles stwierdzil ze raczej nie bo nikt mu tego nie kupi potem. A obok jest salon Audi to maja, ale wtedy bylo w niedyspozycji - rozbili sie nim. :diabelski_usmiech
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                Fajnie! Juz wiem ze skrzynia DSG jest nie dla mnie :wink:

                Pozostaje bez odpowiedzi pytanko o roznice techniczne wersji z silnikiem 1.9 oraz 2.0 tdi, oczywiscie poza silnikiem i skrzynka biegow...

                Ktoś coś wie :?:

                Komentarz


                • #9
                  Re: Octa 2 - 1.9 vs 2.0 - różnice poza silnikiem i skrzynką?

                  Zamieszczone przez Maicroft
                  Zamieszczone przez Mach
                  ...nikt z dealerow nie ma takiego auta testowego...
                  Sa, sa ale nie w Octavii :cry: a glownie o to sie rozchodzi.
                  No wlasnie, pisalem Octavii.. bo o to tez sie dowiadywalem czy gdziekolwiek jest mozliwosc przejechania sie taka konfiguracja :-(

                  [ Dodano: Wto 23 Lis, 04 10:46 ]
                  Zamieszczone przez misiek_rd
                  Zamieszczone przez Mach
                  (tez dzis wlasnie zmowilem Octe II).
                  Nie bądz taki tajemniczy 8), pochwal sie jaki będzie silnik, kolor itd.

                  Pozdrawiam
                  Octa bedzie czarna perelka z jedynie slusznym silnikiem 2.0 TDI :-)
                  Elegance + xenony + pelna skora + dodaki 8)
                  Odbior najprawdopodobniej zaraz po nowym roku (maja ja wyprodukowac dopiero w 52 tygodniu bo nie ma takiej konfiguracji nigdzie w PL) :-(
                  A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Master's
                    W jednej pękł cały pas transmisyjny i narobił wewnatrz bałaganu ze już nie kwalifikuje się do naprawy a w drugiej coś sie zmieliło i też szmelc. Nie wiem jak ciptuning na to wpływa, ale sadzę że negatywnie :diabelski_usmiech
                    coś Master's kręcisz :wink: , DSG nie ma pasa transmisyjnego z tego ci się orientuję, nie mówisz przypadkiem o bezstopniowej skrzyni??? poza tym 100 km na DSG to by musiały szaleć zdrowo do ponad 50kkm rocznie, przecież tą skrzynię montują dopiero od zeszłego roku.


                    chyba żebym się mylił ale nie sądzę

                    pzdr
                    Outlander
                    była OII 4x4 BMM
                    już nie ma Octa ASZ super fajna była

                    Komentarz


                    • #11
                      Oczywiście że chodzi mi o bezstopniową skrzynię biegów :twisted:

                      jesli chodzi o kombinacje silników i skrzyń biegów w Skodach nowej generacji to ja osobiście nie dopatrzyłem się typowej skrzyni DSG na wyposażeniu. Chyba że chodzi o ta 6-biegowa automatyczną skrzynkę jednak ona napewno nie jest skrzynią DSG. Ktos w servisie poprostu myli h... z palcem :diabelski_usmiech .

                      Ponizej przedstawiam kombinacje silników i skrzyń występujących w tej chwili w Octawiach 2



                      jak widać na wykazie w 2.0TDi moze występować manualna 6-cio biegowa skrzynia 02Q albo automat 02E, natomiast te same skrzynie mogą występować w silniku 1.9TDi/77KW i do tego słabsza 5-cio biegowa manualna :wink:

                      pozdrówki
                      Pogromca mitów...o pieknych koniach

                      Komentarz


                      • #12
                        Wg cennika w silnikach 1.9 77kW i 2.0 103kW jest DSG, a silniki 1.6 75kW i 1.6 FSI 85kW maja tiptronic. Reszta manuale

                        P.S. Fajne zestawienie, ale ten silnik 2.0 FSI jesli jest turbo to slabienki bo ma tylko 150PS a tyle mial stary 1.8T Golf GTI ma 200PS z tego silnika w serii. Aha czy daloby rade sprawdzic jakie oznaczenie skrzyni jest w A3 i Golfie V 2.0 TDi DSG oraz benzynie A3 3.2 DSG - wszystkie przenosza po okolo 320Nm i nic wiecej i to jest ciekawe czy wiecej nie potrafia:szeroki_usmiech
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Maicroft
                          P.S. Fajne zestawienie, ale ten silnik 2.0 FSI jesli jest turbo to slabienki bo ma tylko 150PS a tyle mial stary 1.8T Golf GTI ma 200PS z tego silnika w serii.
                          Grzechu! Nie pij juz wiecej! :lol: j/k

                          To jest wolnossacy 2.0 FSI
                          2.0T FSI bedzie mialo 200PS, a Golf GTI 1.8T ma w serii 180PS.

                          Pozdrawiam Cie serdecznie
                          TDI 205PS

                          Komentarz


                          • #14
                            A no wlasnie jak to wolnossacy 2.0 FSI to pasi, ja mowie o golfie V GTI ktory z turbo ma 200KM a stary IV wiem ze mial 180KM :wink:

                            Ja rowniez Michale Cie serdecznie pozdrawiam
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Maicroft
                              ja mowie o golfie V GTI ktory z turbo ma 200KM a stary IV wiem ze mial 180KM :wink:
                              A to przepraszam Cie najmocniej! ops:

                              Nie uzyles znakow interpunkcyjnych i to mnie zmylilo.

                              Sorx!
                              TDI 205PS

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Master's
                                Oczywiście że chodzi mi o bezstopniową skrzynię biegów :twisted:

                                jesli chodzi o kombinacje silników i skrzyń biegów w Skodach nowej generacji to ja osobiście nie dopatrzyłem się typowej skrzyni DSG na wyposażeniu. Chyba że chodzi o ta 6-biegowa automatyczną skrzynkę jednak ona napewno nie jest skrzynią DSG. Ktos w servisie poprostu myli h... z palcem :diabelski_usmiech
                                Sugerujesz ze to co stoi w cenniku, co reklamuja i sprzedaja jako DSG w Skodzie to tak na prawde nie jest DSG :roll: :?:
                                Dobrze rozumiem Twoje slowa ?
                                A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                                Komentarz


                                • #17
                                  MiKruS, Spox :wink: fakt, ja nie lubie uzywac znakow interpunkcji

                                  Mach, Wydaje mi sie ze trzeba porownac oznaczenia skrzyn w Skodzie z innymi autami VAG typu A3, Golf5, Touran, Altea
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ja nic nie sugeruje. Mam najnowsze informacje na ten temat i je przedstawiam. Może w ofercie pojawiła się jednak DSG ale to może dotyczyć oferty z przed miesiąca....wobec której moje materiały nie są świeże. W dobie spadków sprzedaży producenci co tydzień oferują co innego aby zepchnąć towar i stąd nowe propozycje
                                    Nawet gdyby była oferowana w/w skrzynia która od roku montowana jest już w audi...napewno ucieszyła by kapeluszników. Nigdy bym nie kupił auta z tą skrzynia. Jest za słaba poprostu. Jeździłem, widziałem i wiem co piszę
                                    Pogromca mitów...o pieknych koniach

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Master's
                                      Ja nic nie sugeruje. Mam najnowsze informacje na ten temat i je przedstawiam.
                                      Potwierdzam informacje są z bardzo świeże i trudno o lepsze żródło (ŚAP). Co do silników w nowych Octaviach (w starych zresztą też) dziwi mnie troce rozstrzał mocy w benzyniakach. Bo mamy tak:
                                      75 KM
                                      101 KM
                                      115 KM
                                      dłuuuuugo nic KM i
                                      150 KM

                                      czegoś qrna brakuje jakiegoś 130 czy 135. Są dwa zdechłe motorki, jeden średniak i jeden "mocny". Siakoś głupio
                                      Tak se wspominający Octavię - byly jej posiadacz
                                      teraz: stalowe A4 B7 2.0 TFSI tiptronic
                                      czarna AR 156 1.8 T.Spark

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        wogole oferta benzynowych octavii to padaczka :-(

                                        diesel PD 105 odpada do dynamicznego przemieszczania sie :wink:
                                        ... wiec zostaje tylko 2.0 TDI jako IMO jedyny silnik jaki mozna wziac w octavce
                                        A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Mach
                                          diesel PD 105 odpada do dynamicznego przemieszczania sie :wink:
                                          Ughhhh... :x
                                          Normalnie nie moge takich rzeczy czytac, bo mi sie cisnienie doladowania podnosi.... :lol:

                                          105PD po zachipowaniu bedzie przyspieszala do setki w ok. 8,5-9,5 sek, a na 1/4 mili w ok. 16,5-17 sek. Czyli bedzie lajtowo wciagala nosem ponad 90% samochodow poruszajacych sie po naszych drogach.
                                          Wiec o jakim niedynamicznym przemieszczaniu sie my tu mowimy?

                                          Nawet seryjne 105PD bardzo ladnie sie zbiera - mam na to dowody mierzone gtechem i na drodze - ale nie chce mi sie pisac, bo zbyt duzo czasu by to zajelo. Wiadomo, ze dla glodnych mocy to nie bedzie satysfakcjonujaca jazda, ale nie ma co wszystkiego oceniac swoja miara - czasami pewien obietkywizm sie przydaje w wydawaniu opinii.

                                          Peace
                                          TDI 205PS

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Mach
                                            diesel PD 105 odpada do dynamicznego przemieszczania sie :wink:
                                            Nie no, ktos tu obraża moje auto :evil:. Ta zniewaga krwi wymaga :box2 :wink:

                                            A tak serio, to oczywiscie kazdy może miec inne wyobrażenie "dynamicznego przemieszczania sie", ale nie wydaje mi sie żeby miedzy 105-ą i 140-ą była aż tak duża przepaść w dynamice jazdy. Zresztą mozliwe, ze za kilka miesiecy znajomy bedzie odbieral swoja nową Octavie 2.0 TDI i wtedy sprawdzimy to w praktyce.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Dziwne to zestawienie Masters'a :|
                                              W ofercie Skody na Polske, Octa II 1.9 tdi nie występuje ze skrzynią 6 biegową...

                                              Za to bardzo podkreślają skrzynie DSG jako opcję w wersji 1.9 tdi.

                                              No to jak to w końcu jest?!? :x

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez MiKruS
                                                Ughhhh... :x
                                                Normalnie nie moge takich rzeczy czytac, bo mi sie cisnienie doladowania podnosi.... :lol:

                                                105PD po zachipowaniu bedzie przyspieszala do setki w ok. 8,5-9,5 sek, a na 1/4 mili w ok. 16,5-17 sek. Czyli bedzie lajtowo wciagala nosem ponad 90% samochodow poruszajacych sie po naszych drogach.
                                                Wiec o jakim niedynamicznym przemieszczaniu sie my tu mowimy?

                                                Nawet seryjne 105PD bardzo ladnie sie zbiera - mam na to dowody mierzone gtechem i na drodze - ale nie chce mi sie pisac, bo zbyt duzo czasu by to zajelo. Wiadomo, ze dla glodnych mocy to nie bedzie satysfakcjonujaca jazda, ale nie ma co wszystkiego oceniac swoja miara - czasami pewien obietkywizm sie przydaje w wydawaniu opinii.
                                                Peace
                                                Lepiej niech Ci sie pressura nie podnosi bo Ci jeszcze jakas zylka strzeli :wink:

                                                Nie pisze o chipowanym tylko o serii.
                                                Jezdzilem taka 105 PD w nowej octavce i z kompletem pasazerow to auto przyspiesza baaardzo ospale (na pewno nie jest dynamiczne)

                                                Taka jest moja opinia a Ty mozesz miec inne zdanie i... EOT
                                                A4 B7 TFSI Quattro S-Line by MT | O2 2.0TDI by MT | Jeep XJ 4.0L | PF 125p 1971

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez zeb
                                                  Dziwne to zestawienie Masters'a :|
                                                  W ofercie Skody na Polske, Octa II 1.9 tdi nie występuje ze skrzynią 6 biegową...

                                                  Za to bardzo podkreślają skrzynie DSG jako opcję w wersji 1.9 tdi.

                                                  No to jak to w końcu jest?!? :x
                                                  materiały mam u siebie w firmie....jeśli chcesz obejrzeć....to zapraszam :wink: .

                                                  Uważam ze ktoś coś myli. Albo jest bąd w materiałach w co watpię albo 6-cio biegowy automat nazywają błędnie DSG :twisted:
                                                  Pogromca mitów...o pieknych koniach

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X